Mikea Tychy – Salon Sprzedaży, drzwi, okna, rolety

Żaluzje zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne to wyjątkowo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które pozwala na skuteczną ochronę przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń. Ich popularność stale rośnie, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wiele zalet, jakie oferują.

Żaluzje samonośne

Żaluzje zewnętrzne samonośne to innowacyjny system zaciemnienia do prostego montażu. Kompletna kaseta z pakietem żaluzji, wymaga tylko i wyłącznie osadzenia jej na prowadnicach i przykręcenia do fasady budynku lub stolarki okiennej.

Możliwość montażu:

  • na elewacji
  • na nadprożu
  • we wnęce okiennej

Ten typ żaluzji doskonale nadaje się do adaptacji w już
istniejących budynkach, tak jak to ma miejsce w roletach
zewnętrznych.

blank

Profil Z90

blank

Najczęściej wybierany profil żaluzji charakteryzuje się bezawaryjnością.

Lamele Z posiadają dodatkowe uszczelki, które ograniczają hałasowanie lameli zamkniętych podczas wiatru, ponadto  eliminują niemalże całkowicie efekt „zebry” przy zamkniętych żaluzjach (tworzą bardziej szczelną zasłonę okna, bez prześwitów jak w lamelach typu C)

blank

– C80 –

blank

– C80 FLEXI-

blank

– S90 –

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to najpopularniejszy system zaciemnienia dla domów jednorodzinnych, budynków administracyjnych, wiat i pergoli. Dostępne są w wariantach Standard, Slim oraz DUO.

Możliwość montażu:

  • na elewacji
  • na nadprożu
  • we wnęce okiennej
blank
blank

Żaluzje nakładane

Żaluzje w systemie TOP PSI z zastosowaniem lameli C80 Flexi to system zaciemnienia z kasetą nasadzaną na ramie okna wykonanej z wyjątkowego materiału izolacyjnego Grupor RG35.

Możliwość montażu:

  • na ramie okna
blank
blank

Dlaczego warto mieć żaluzje zewnętrzne?

Po pierwsze, żaluzje zewnętrzne skutecznie chronią przed promieniowaniem UV oraz nadmiernym nagrzewaniem, co wpływa na obniżenie temperatury wewnętrznej pomieszczeń nawet o kilka stopni. Dzięki temu oszczędzisz na klimatyzacji i zmniejszysz zużycie energii, co przełoży się na niższe rachunki za prąd.

Po drugie, żaluzje zewnętrzne są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości i stanowią idealne rozwiązanie dla alergików. Nie wymagają one specjalistycznych środków czyszczących i wystarczy je regularnie przetrzeć wilgotną szmatką.

Po trzecie, żaluzje zewnętrzne są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Wykonane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu posłużą Ci przez wiele lat, nie tracąc swojego estetycznego wyglądu i funkcjonalności.

Wreszcie, żaluzje zewnętrzne to wyjątkowe rozwiązanie dla osób ceniących prywatność. Dzięki nim możesz swobodnie korzystać z prywatności swojego mieszkania lub biura, bez obaw o niepożądane spojrzenia ze strony przechodniów.

Sterowanie żaluzjami zewnętrznymi

Rozważasz zakup żaluzji fasadowych?

Musisz wiedzieć, że za ich prawidłowe funkcjonowanie odpowiada system sterowania. To, jakiego dokonasz wyboru ma także bezpośredni wpływ na Twój komfort oraz wygodę użytkowania. Istnieją dwa rodzaje sterowania elektrycznego żaluzjami fasadowymi

  • przewodowy wymagający dedykowanej instalacji w ścianach budynku, puszek podtynkowych i włączników naściennych
  • oraz system radiowy, który nie wymaga dodatkowej instalacji.

To drugie rozwiązanie, zdecydowanie wygodniejsze i polecane przez nas, opiera się na bezprzewodowych nadajnikach naściennych i/lub pilota, który zazwyczaj posiada uchwyt naścienny (pilota ma swoje miejsce w domu a jego przemyślana lokalizacja uniemożliwia zabawę żaluzjami przez nasze pociechy).

Zarówno sterowanie przewodowe jak i radiowe pozwala na rozbudowę systemu o centrale sterujące, programatory czasowe i czujniki wiatru/słońca co pozwala zminimalizować naszą obsługę żaluzjami do minimum. Ponadto system sterowania oparty na technologii Dom Inteligentny (IO) daje nam nieograniczone możliwości kontroli nad żaluzjami lub roletami przebywając poza domem, np. na urlopie. To rozwiązanie często kojarzone jest z możliwością sterowania napędami za pomocą smartfona i jest to prawda, natomiast niepełna – to rozwiązanie pozwala na znacznie więcej, np. połączenie z centralą alarmową, bramą garażową lub systemem oświetlenia całego domu.

Chcesz poznać różne rozwiązania konstrukcyjne, różne design drzwi zewnętrznych pobierz katalog.

Chcesz zdobyć dofinansowanie na termomodernizację domu lub wymianę pieca?

Wnioski do nowej wersji Czystego Powietrza można już składać!
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dotację?
Odpowiemy na te i inne pytania oraz pomożemy we wszelkich formalnościach. W MIKEA Salon Sprzedaży przeprowadzamy konsultacje oraz wspieramy w uzyskaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze.
Przypominamy także, że współpracujemy z firmami z branży grzewczej i budowlanej, co pozwoliło nam stworzyć kompleksową ofertę, również na wymianę pieca czy ocieplenie domu.

blank
Scroll to Top