Mikea Tychy – Salon Sprzedaży, drzwi, okna, rolety

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe?

Dobór idealnych okien nie jest prostą sprawą. Jest zależne od bardzo wielu czynników między innymi od wielkości okien, standardu energetycznego domu oraz kierunku, w którym wychodzą okna.

 

Na chwile obecną ogromnym zainteresowaniem cieszą się duże przeszkolone powierzchnie, dlatego warto pomyśleć o ciepłych oknach, aby nie tracić na bilansie energetycznym.

 

Co to jest właściwie współczynnik przenikania ciepła?

 

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, który należy mieć na uwadze, podczas zakupu okien. Określany symbolem Uw określa przenikanie ciepła przez okno. Im niższy współczynnik tym mniej ciepła ucieka co oznacza lepsze okna. Najpopularniejsze okna znajdujące się na rynku mają współczynnik o parametrze 1,2 – 1,4 i są to standardy, jeżeli chodzi o okna dwuszybowe.

 

Okna trzyszybowe są o wiele cieplejszymi oknami, dlatego posiadają współczynnik przenikalności poniżej 1 Uw, dzięki temu możemy obniżyć do minimum stratę energetyczną. W domach pasywnych można spotkać nawet okna o współczynniku 0,6 Uw.

 

Zastosowanie okien trzyszybowych pozwala na znaczną oszczędność oraz zachowanie w domu większej ilości ciepła. Wiąże się to jedynie z wyższym wydatkiem na początku, ponieważ okna trzyszybowe są droższe od okien dwuszybowych. Należy to jednak potraktować, jako inwestycję.

Scroll to Top