Mikea Tychy – Salon Sprzedaży, drzwi, okna, rolety

Salon sprzedaży

Drzwi klatkowe

Wizytówkę każdego mieszkania stanowią drzwi wejściowe. Jednocześnie wyznaczają linię ochrony przed nieproszonymi gośćmi, hałasem czy niską temperaturą, czyli przed wszystkim, co bez nich mogłoby bez problemu przeniknąć do naszych czterech kątów.

Zastosowanie

  • obiekty mieszkalne, takie jak kamienice czy bloki mieszkalne, gdzie drzwi zewnętrzne klatkowe zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed niepożądanymi osobami
  • budynki handlowe, takie jak sklepy czy restauracje
  • budynki użyteczności publicznej, takie jak szkoły, biblioteki czy galerie sztuki
  • obiekty przemysłowe i magazyny

Ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiednich drzwi jest izolacja akustyczna. Współczynnik izolacyjności akustycznej Rw dla oferowanych przez nas drzwi do mieszkania wynosi nawet 44dB. Zapewnia to komfort życia i poczucie prywatności.
Następnym i kluczowym elementem drzwi wejściowych jest zabezpieczenie przed włamaniem. Drzwi do mieszkań, które oferujemy mogą być wyposażone są w bolce antywyważeniowe, solidne zamki, antywłamaniowe wkładki patentowe. Dla dbających w sposób szczególny o własne bezpieczeństwo oferujemy drzwi w klasie bezpieczeństwa RC2. Zwiększa to poziom zabezpieczeń aby mogli Państwo czuć się pewnie i bezpiecznie.

Porównanie najpopularniejszych drzwi klatkowych

Drzwi Otium vs Smart

Drzwi Mikea Otium

Drzwi wewnątrzklatkowe Otium przeznaczone są do montażu wewnątrz budynków jako drzwi wejściowe do mieszkań lub innych pomieszczeń z korytarza, albo bezpośrednio z klatki schodowej.

Drzwi Barański Smart

Barański Smart to drzwi do zadań specjalnych. Cechują je wyjątkowe parametry w zakresie antywłamaniowości, akustyki oraz przeciwpożarowości.

UNILOCK firmy Sorex to jedno z najpopularniejszych na rynku i najbardziej uniwersalnych rozwiązań pozwalających wejść do domu bez konieczności używania tradycyjnego klucza. UNILOCK to 3 w jednym 1: klawiatura kodowa, czytnik linii papilarnych oraz czytnik karty/breloka RFID. Jakby tego było mało do domu wejdziemy również za pomocą naszego samrtfona za pomocą dedykowanej aplikacji lub funkcji NFC.

UNILOCK to jednak coś znaczenie więcej: pozwala otworzyć drzwi zdalnie gdy jesteśmy w pracy a nasze dziecko wracając ze szkoły nagle orientuje się, że nie ma klucza albo chcemy wpuścić sąsiada by podlał nam kwiaty w domu gdy jesteśmy właśnie na urlopie. Dostęp do naszych drzwi możemy przyznać jednorazowo lub na jakiś zdefiniowany czas.
UNILOCK to urządzenie oferowane zarówno przez naszych dostawców drzwi zewnętrznych: Wiśniowski, Barański oraz CAL. Takie rozwiązanie prezentujemy również na ekspozycji w naszym salonie.
https://mikea-tychy.pl/wp-content/uploads/2023/04/drzwi-zew-1.png

 

Nazwa antaba ma bardzo stary rodowód. W dawnych czasach nazywano tak elementy wykonane z metalu służące do zamykania bram, furt, skrzyń, kufrów i oczywiście drzwi. Stara polska nazwa antaby to dzierżak. Współcześnie nazwę drzwi zewnętrzne z antabą stosujemy zamiennie z pochwytem drzwiowym.

 

Dominującą przesłanką wyboru antab do drzwi zewnętrznych są względy estetyczne. Stanowią one prawdziwą ozdobę drzwi. Oferta antab na rynku jest niezwykle bogata. Można przebierać w ogromnej ilości wzorów, kolorów oraz funkcjonalności.

 

Drzwi zewnętrzne z klamką – jeżeli drzwi nie zamknięto na klucz, po naciśnięciu klamki nastąpi cofnięcie języka zamka i drzwi się otwierają. Oznacza to, że po wyjściu na zewnątrz i zatrzaśnięciu drzwi możemy je bez problemu ponownie otworzyć.

Jest to rozwiązanie wygodne, ale wiąże się również z pewnym ryzykiem. Osobą roztargnionym zdarza się po wyjściu do pracy nie zamknąć drzwi na klucz. Wówczas każdy ma możliwość bezproblemowego wejścia do środka.

 

 

Drzwi zewnętrzne z antabą – funkcjonalność jaką posiadają drzwiach zewnętrzne z antabą jest uzależniona od tego, w jaki zamek są wyposażone drzwi.

 

Zamek wyposażony w tradycyjny język można otworzyć naciskając klamkę. Jeżeli do takich drzwi zamontujemy od zewnątrz antabę, wówczas, żeby wejść do środka, musimy mieć klucz. Może to spowodować przykre niespodzianki.

Wyobraźmy sobie, że podczas dużych mrozów wychodzimy tylko na chwilę w stroju domowym, żeby wyrzucić śmieci. Nie mamy przy sobie klucza, w domu nie ma nikogo, a drzwi się zatrzasnęły pod wpływem podmuchu wiatru.

 

Elektrozaczep jest element montowany na ościeżnicy drzwi, który blokuje język zamka. Jego zapadka jest zaopatrzona w sprężynę. Dzięki temu utrzymuje on drzwi w pozycji zamkniętej, ale jeżeli mocniej się pociągnie za antabę sprężyna ustępuje i skrzydło można otworzyć.

Elektrozaczep posiada specjalną dźwignie, którą można ustawić w dwóch położeniach zwanych potocznie dzień/noc. Przy ustawieniu „dzień” możemy otworzyć drzwi od zewnątrz za pomocą antaby. Ustawienie „noc” blokuje elektrozaczep i wówczas od zewnątrz drzwi można otworzyć tylko za pomocą klucza.

 

Praktycznym rozwiązaniem jest wybór antaby z przyciskiem (inaczej podchwyt z przyciskiem). Przycisk może być zamontowany bezpośrednio w antabie lub na skrzydle drzwiowym od zewnątrz. Jeżeli drzwi nie są zamknięte na klucz otwiera się je wciskając przycisk i ciągnąc za antabę.

W tym przypadku niezbędny jest montaż elektrozaczepu zasilanego prądem. Oczywiście po zamknięciu drzwi na klucz nie ma możliwości otworzenia ich za pomocą przycisku.

Daszki nad drzwi wejściowe są regulowane prawnie tylko w przypadku zabudowy o wysokości powyżej dwóch kondygnacji nadziemnych. Z punktu widzenia prawa nie ma więc konieczności wykonywania tego typu daszków ochronnych w domach jednorodzinnych, które przeważnie są maksymalnie dwukondygnacyjne.

Nie w każdym domu konieczne jest montowanie daszków nad drzwiami wejściowymi. Czasami projekt domu jest rozwiązany w sposób, w którym drzwi wejściowe są zlokalizowane w takim miejscu budynku, że daszek nad drzwi jest niepotrzebny – przykładowo od frontu zlokalizowana jest weranda chroniąca wejście lub ściana z drzwiami wejściowymi jest w podcieniu lub wnęce budynku. Zadaszenie występuje wtedy samoistnie i nie trzeba rozplanowywać go dodatkowo. Niestety, jest to znacząca mniejszość typowych domów budowanych w Polsce. Bardzo często w projektach, drzwi wejściowe znajdują się po prostu w ścianie frontowej i na tym kończy się rozplanowanie wejścia.

Trwałość drzwi wejściowych a kwestia daszku nad drzwiami

Na montażu daszku nad drzwiami wejściowymi, przy dłuższym rozpatrywaniu, skorzysta również kieszeń właścicieli. Daszek nad drzwiami pozwoli na ich ochronę przed niekorzystnymi czynnikami i warunkami atmosferycznymi jak przytoczone wcześniej deszcz, śnieg czy słońce. Drzwi wejściowe permanentnie narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych szybciej będą ulegały degradacji, zniszczeniu utracie koloru. Montując daszek nad nimi przyczynimy się do zwiększenia ich trwałości i dłużej będziemy mogli je po prostu użytkować.

Kiedy wymagany jest daszek nad drzwi zewnętrzne?

Każda stolarka zewnętrzna narażona jest na oddziaływanie zmiennych warunków pogodowych. Te występujące w Polsce nie są dla niej w ostatnich latach łaskawe. Mroźne zimy na zmianę z bardzo upalnymi latami, gwałtowne burze, ulewne deszcze i sezonowe powodzie. Z tym wszystkim zmierzyć muszą się nasze okna i drzwi wejściowe. Chcąc zachować atrakcyjny wygląd drzwi warto umieścić nad nimi, a nawet wokół nich ochronny daszek, który przynajmniej częściowo je zacieni i osłoni przed zacinającym deszczem. Szczególnej ochrony przed słońcem wymagają drzwi stalowe, które zamontowane zwłaszcza od strony południowej i zachodniej potrafią się znacząco nagrzewać. Warto zapytać sprzedawcę, czy producent drzwi nie wymaga w takim przypadku obligatoryjnie zadaszenia i czy jego brak nie wpływa na warunki gwarancji.

Z całą pewnością zadaszenia wymagają drzwi zewnętrzne drewniane. Drewno jest materiałem trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne, ale tylko pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, w tym zabezpieczenia przed gwałtownymi zmianami wilgotności.

Drzwi zewnętrzne oferowane na rynku z reguły wymagają zadaszenia i jest to warunek ochrony gwarancyjnej konsumenta. Warto przed zakupem i montażem upewnić się jakie wymogi stosuje producent i jakie zapisy zastosował w karcie gwarancyjnej.

Nasze doświadczenia niestety pokazują, że klienci czasami nie zapewniają zadaszenia montowanym przez nas drzwiom lub zadaszenie montowane jest znaczenie później co naraża drzwi na oddziaływanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza zacinającego deszczu. Drzwi zamontowane np. we wrześniu, pozbawione choćby prowizorycznego zadaszenia przez kilka tygodni jesiennych deszczy i zimowych mrozów, narażone są na duży ryzyko uszkodzeń konstrukcyjnych. Montaż zadaszenia po pracach elewacyjnych wiosną wcale nie ratuje sytuacji.

Na chwilę obecną rynek oferuje niemalże wyłącznie drzwi wymagające zadaszenia. Wyjątek stanowi stolarka aluminiowa, oferowana przez firmę Wiśniowski: drzwi Creo oraz Nova.

Chcesz poznać różne rozwiązania konstrukcyjne, różne design drzwi zewnętrznych pobierz katalog.

Chcesz zdobyć dofinansowanie na termomodernizację domu lub wymianę pieca?

Wnioski do nowej wersji Czystego Powietrza można już składać!
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dotację?
Odpowiemy na te i inne pytania oraz pomożemy we wszelkich formalnościach. W MIKEA Salon Sprzedaży przeprowadzamy konsultacje oraz wspieramy w uzyskaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze.
Przypominamy także, że współpracujemy z firmami z branży grzewczej i budowlanej, co pozwoliło nam stworzyć kompleksową ofertę, również na wymianę pieca czy ocieplenie domu.

Scroll to Top