Mikea Tychy – Salon Sprzedaży, drzwi, okna, rolety

Drzwi Przesuwne

Drzwi przesuwne są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale jednocześnie wyglądają efektownie, przez co stają się elementem wystroju o niebagatelnym znaczeniu. Czy zatem warto montować drzwi rozsuwane?

Rodzaje drzwi przesuwnych

Na rynku dostępne są drzwi przesuwne, które można zamontować w łatwy sposób, poprzez umieszczenie specjalnych prowadnic na ścianie lub suficie. Istnieją również drzwi chowane w ścianie, jednak ich montaż wymaga odpowiedniego zaplanowania już na etapie budowy lub remontu pomieszczenia.

Drzwi przesuwane wzdłuż ściany

Drzwi przesuwne naściennych są jednym z bardziej popularnych rodzajów. Taki model składa się z prowadnic i szyn, które pozwalają na przesuwanie skrzydła wzdłuż ściany. Mechanizm drzwi może zostać ukryty za pomocą maskownic, dzięki czemu drzwi będą estetyczne i eleganckie. Warto jednak pamiętać, że wybierając drzwi przesuwne, trzeba zachować pustą przestrzeń wzdłuż ściany, aby umożliwić przesuwanie skrzydła i nie można w tym miejscu umieszczać mebli lub wiszących dekoracji.

Drzwi chowane

Jeśli chodzi o małe przestrzenie, drzwi chowane w ścianie to rozwiązanie, które pozwala jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce. W przypadku drzwi wewnątrzścianowych, skrzydło jest ukryte w specjalnej kasecie, która jest umieszczona w ścianie działowej. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze istnieje możliwość zamontowania drzwi przesuwnych chowanych, dlatego najlepiej uwzględnić je na etapie remontu lub budowy. Aby zainstalować takie drzwi, należy odpowiednio przygotować ścianę, np. poprzez pokrycie systemu drzwiowego płytami kartonowo-gipsowymi.

Zastosowanie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych pomieszczeń. Mają one jeszcze jedną zaletę – można je wykorzystać w każdym rodzaju wnętrza, niezależnie od panującego stylu. Drzwi przesuwne są uniwersalne i doskonale dopasowują się do każdego wystroju.

Drzwi przesuwne do pokoju

Drzwi przesuwne do pokoju to świetne rozwiązanie, które może pomóc w optycznym powiększeniu przestrzeni i daje nowe możliwości aranżacyjne. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi, wewnętrzne drzwi przesuwne nie zajmują dodatkowej przestrzeni po otwarciu. Idealnie sprawdzą się w przejściu między kuchnią a salonem, tworząc jedną, dużą przestrzeń i ułatwiając swobodne przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami. Można je dopasować do stylu pozostałych drzwi lub wybrać oryginalny, niepowtarzalny design.

Drzwi łazienkowe

Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania dla drzwi do łazienki, warto rozważyć zastosowanie drzwi przesuwnych. Tego typu drzwi gwarantują prywatność, a jednocześnie ułatwiają utrzymanie czystości i zapewniają właściwą wentylację. Często drzwi łazienkowe muszą być pozostawione otwarte lub uchylone, co może utrudniać swobodne poruszanie się w pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych, można uniknąć tych problemów, a dodatkowo zaoszczędzić miejsce w łazience.

Drzwi przesuwne do spiżarni, drzwi do szafy

Przesuwne drzwi do szafy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z brakiem miejsca w swoim pokoju lub garderobie. Dzięki nim można zaoszczędzić wiele centymetrów kwadratowych, które inaczej zostałyby zajęte przez otwierające się tradycyjnie drzwi. Przesuwne drzwi do szafy pozwalają też w prosty sposób ukryć jej zawartość i stworzyć schludny, uporządkowany wygląd. W zależności od stylu i kolorystyki wnętrza, można wybierać spośród wielu rodzajów drzwi przesuwnych, takich jak np. drzwi szklane, drewniane czy lakierowane.

realizacja

Chcesz zdobyć dofinansowanie na termomodernizację domu lub wymianę pieca?

Wnioski do nowej wersji Czystego Powietrza można już składać!
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dotację?
Odpowiemy na te i inne pytania oraz pomożemy we wszelkich formalnościach. W MIKEA Salon Sprzedaży przeprowadzamy konsultacje oraz wspieramy w uzyskaniu dotacji w ramach programu Czyste Powietrze.
Przypominamy także, że współpracujemy z firmami z branży grzewczej i budowlanej, co pozwoliło nam stworzyć kompleksową ofertę, również na wymianę pieca czy ocieplenie domu.

Scroll to Top