Mikea Tychy – Salon Sprzedaży, drzwi, okna, rolety

Automatyczne czy ręczne rolety zewnętrzne?

Coraz więcej osób decyduje się na rolety zewnętrzne. Posiadają one bardzo wiele zalet, dlatego są tak popularne. Chronią mieszkanie przed włamaniem oraz nasłonecznieniem. Zimą pozwalają ograniczyć rachunki za ogrzewanie, ponieważ zatrzymują większą ilości ciepłą w domu. Podczas zakupu należy wybrać rolety ręczne lub automatyczne, które rozwiązanie jest praktyczniejsze?

 

Rolety ręczne są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Ich mechanizm działania jest prosty i zazwyczaj bezawaryjny. Jednak ich codzienne użytkowanie jest dość uciążliwe szczególnie, gdy w domu mamy wiele okien. Ich ręczne opuszczanie zajmuje naprawdę sporo czasu. Dodatkowo mocne szarpnięcia w pośpiechu mogą doprowadzić do zerwania paska.

 

Rolety automatyczne są zdecydowanie bardziej komfortowe i praktyczne. Specjalistyczny mechanizm pozwala na automatyczne zamknięcie wszystkich rolet jednocześnie. Można również ustawić godzinę, o której każdego dnia mają się podnosić i opuszczać. Decydując się na rolety automatyczne można również wybrać rolety sterowane za pomocą pilota lub telefonu co w ostatnim czasie jest bardzo popularne. Jedyną wadą rolet automatycznych jest ich cena, która jest znacznie wyższa od rolet ręcznych. Należy to jednak potraktować, jako inwestycję na lata.

Scroll to Top