Z jakiego materiału drzwi zewnętrzne?


Drzwi zewnętrzne nie tylko powinny dobrze się prezentować, ale także w pełni zabezpieczać dom przed ewentualnym wtargnięciem do niego osób niepożądanych. Powinny być więc cechować się funkcjonalnością i estetyką. Bardzo ważne są ich parametry techniczne, takie jak dobra akustyka, czy też niski współczynnik przenikania ciepła.

 

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji drzwi jest drewno. Cechuje się ono dużymi walorami estetycznymi. Niestety lite drewno ma swoje minusy. Pierwszym z nich jest bardzo niska termoizolacja, przez co znaczna ilość ciepła znajdującego się wewnątrz domu po prostu ucieka. Drugim mankamentem jest także waga skrzydeł, które niekiedy mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Drzwi zewnętrzne stalowe to rozwiązanie dla osób w szczególności dbających o swój majątek. Składają się one z dwóch arkuszy blachy, między którymi znajduje się warstwa ocieplenia. Co prawda termoizolacja nie jest ich atutem, jednak posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe najwyższej klasy.

Drzwi zewnętrzne z PCV to przede wszystkim tańsza alternatywa, która ma sporo zalet. Przede wszystkim są one lżejsze, a także wypełnione warstwą ocieplenia. Dzięki możliwości ukształtowania oraz pomalowania ich w dowolny wzór mogą imitować na przykład drzwi drewniane. Obecnie produkowane modele są także energooszczędne.

Drzwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Szanowni Klienci !

Od dnia 10.06.2020 r nasz salon pracuje normalnie z zachowaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa.

 

Serdecznie Zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek 9:00 do 18:00

Wtorek 9:00 do 18:00

Środa 9:00 do 18:00

Czwartek 9:00 do 18:00

Piątek 9:00 do 18:00

Sobota 9:00 do 14:00