Narcos

Sokółka

Dlaczego wybrać okna drewniane?

  • Drewno jest piękne. Na jego urodę składa się wiele czynników – ciepły odcień, struktura, niepowtarzalny rysunek słoi. Drewno jest przyjemne w dotyku, a jego zastosowanie dodaje walorów estetycznych całemu budynkowi. Żadna nawet najlepszej jakości okleina drewnopodobna nie jest w stanie imitować tego naturalnego uroku.
  • Drewno to materiał podnoszący prestiż budynku. Okna drewniane i okna PCV dobrej jakości, to aktualnie porównywalny poziom cenowy. Jednakże nadal to drewno pozostaje materiałem wprowadzającym do wnętrz elegancję i świadczącym o wysokim standardzie wykończenia.
  • Okna drewniane są znacznie bezpieczniejsze. Okna PCV zbudowane są z polichlorku winylu, w którym zawartość chloru do­chodzi do 56%. Podczas pożaru przy topieniu się okien plastikowych, tworzą się niebezpieczne substancje: kwas chlo­rowodorowy i węglowodory chlorowane.
  • Drewno to materiał bliski i przyjazny człowiekowi. Ludzie od stuleci wykorzystują drewno jako materiał budowlany. Nie bez po­wodu aby wypocząć wybieramy się na spacer po parku. Drewno zapewnia przy­jazny mikroklimat pochłaniając nadmiar wilgoci z wnętrz i „oddając” go gdy jest taka potrzeba.
  • Współczesne okna drewniane to zupełnie inny produkt niż okna sprzed kilkudziesięciu lat. Technologia produkcji okien zmieniła się znacznie w czasie istnienia naszej firmy. Obecnie produkcję prowadzimy w opar­ciu o najnowocześniejsze urządzenia, które gwarantują stałą, wysoką jakość stolarki
  • Okna drewniane oferują bardzo dobre parametry termiczne. Nowoczesna stolarka drewniana zapewnia bardzo dobre parametry termiczne. Wpływa na to szereg rozwiązań w budowie oraz zastosowane pakiety szybowe.
  • Drewno to materiał prawdziwie eko­logiczny. Wytworzenie drewna i jego przygotowanie do produkcji pochłania znacznie mniej energii niż wytworzenie PCV- co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw.
  • Okna drewniane to większa elastyczność i więcej możliwości aranżacji. Okna o nietypowym kształcie są częściej wykonywane z drewna, gdyż daje ono większą sztywność konstrukcji. Okna drewniane o nietypowych kształtach mogą dzięki temu mieć właściwie do­wolne wymiary, ograniczone jedynie przez wielkość dostępnych na rynku szyb zespolonych oraz wytrzymałością okuć.

OKNA SOKÓŁKA

logo sokolkaFirma SOKÓŁKA prawie 40 lat zajmuje się produkcją stolarki z drewna. Nie zmienili tego pomimo chwilowych mód jakie przetoczyły się w tym czasie przez nasze społeczeństwo. Dziś widać, że była to dobra decyzja, gdyż drewniane okna, podobnie jak budownictwo drewniane, stają się coraz częściej wybieraną alternatywą. Rokrocznie notowany jest wzrost ich sprzedaży.

W ofercie posiadamy wszystkie modele okien drewnianych firmy Sokółka.

Energooszczędne Okna Drewniane ELITE 92

Energooszczędne Okna Drewniane THERMO 80

Energooszczędne Okna Drewniano-Aluminiowe ELITE 92 ALU

Energooszczędne Okna Drewniano-Aluminiowe THERMO 80 ALU

Okna Skandynawskie Drewniano-Aluminiowe COMBI ALU+

Drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS

Drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne THERMO HS ALU