Rolety nadstawne wady i zalety


Rolety nadstawne to najczęściej wybierane rolety w Polsce. Są one bardzo dobrze znane nie tylko budowlańcom i architektom, ale również inwestorom. Choć na rynku istnieje wielu producentów rolet i różnią się one wyglądem, grubością czy kolorem to maja ten sam system funkcjonalności. Składają się one z pancerza, który zwija się do ocieplonej skrzynki PCV umieszczonej nad oknem, oraz prowadnic przykręconych do ramy okiennej. Rolety takie mogą być wyposażone w elektryczny napęd sterowany przyciskiem, pilotem, a nawet telefonem. Jest to bardzo proste w zastosowaniu rozwiązanie. Łatwo się je montuje oraz jest stosunkowo w niskiej cenie, jednak czy jest ono najlepsze z punktu widzenia inwestora?

Cechy rolet nadstawnych:

  • Po zamontowaniu razem z oknem roleta nadstawna zostaje w większości przypadków przykryta warstwą elewacji, co czyni ją niewidoczną.
  • Skrzynka rolety nadstawnej wykonana jest z PCV, które  ma wyśmienite właściwości termoizolacyjne, wzmocnione dodatkowo przez wkładki termoizolacyjne wewnątrz skrzynki.
  • Stosunkowo niska cena
  • Łatwy montaż razem z ramą okienną,
  • Prosty dostęp od wewnątrz pomieszczenia w razie awarii

Wybór rolet uzależniony jest od projektu domu, wielkości okien oraz możliwości finansowych inwestora, wierzymy, że dokonają Państwo właściwego wyboru.

Rolety