Pomiar drzwi Tychy

Jakie-są-podstawowe-wymiary-drzwi

Budujesz dom, a może robisz remont i właśnie jesteś na etapie wybierania drzwi. Zastanawiasz się, jakie drzwi wybrać do swojego wnętrza a na rynku mamy szeroki wybór wzorów, kolorów, ale także wymiarów.

Drzwi wewnętrzne mają kilka podstawowych wymiarów.

Otwierane skrzydła drzwi mają 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm albo 100 cm. Wybierając rozmiar należy zmierzyć przede wszystkim szerokość otworu. Pamiętaj, aby dodać również kilka centymetrów na ościeżnicę bądź futrynę. Mają od około 6 cm do 10 cm z każdej strony. Podczas mierzenia ściany należy pamiętać, że ościeżnica musi nachodzić na ścianę, ponieważ pełni ona funkcje maskujące.

Producent zazwyczaj podaje do informacji klienta kilka wartości. Niektórzy muszą wiedzieć dokładne wymiary. Najważniejsza jest jednak szerokość i wysokość dziury w murze, która musi być trochę większa niż same skrzydło. Drzwi z jednej strony zawsze będą mniejsze, aby mogły się schować. Mniejsza szerokość to wartości drzwi w świetle ościeżnicy. Różnica między dłuższą a krótsza szerokością skrzydła to głębokość wrębu.

Inne wymiary będą miały drzwi dwuskrzydłowe.

Jeśli mamy dwie podstawowe wartości możemy wybierać drzwi. Konsultanci z pewnością doradzą, jaki wymiar będzie właściwy. Skorzystać można również z wymiarowanie przez firmę, która dojedzie do klienta. Mamy wtedy pewność, że drzwi będą idealnie pasować.

Drzwi

Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM