PARAPETY

Szeroki wybór dostępnych modeli

Parapety wewnętrzne

Parapety zewnętrzne

Ciepły parapet – izolacja termiczna

PARAPETY WEWNĘTRZNE

Parapety z konglomeratu

Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa. Ze względy na parametry zbliżone do marmuru, parapety z konglomeratu polecamy do wewnątrz. Parapety z konglomeratu są łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, eleganckie, w różnych barwach i rodzajach uziarnienia, w dowolnych wymiarach, na życzenie klienta. Dostępne grubości: 20 i 30mm

PRZYKŁADOWE WZORY | KOLORY

Parapety z MDF:

Parapety wykonane są z płyty MDF o grubości 28 mm, która pokryta jest wysokiej jakości folią. Do wyboru jest 8 wzorów wykończenia krawędzi, oraz ponad 100 kolorów okleiny. Parapety mogą posiadać nietypowe kształty.

Parapety z MDF mogą być wykonane również w wersji lakierowanej na wysoki połysk, lub półmat. Dostępna kolorystyka to cała paleta RAL

PRZYKŁADOWE WZORY WYKOŃCZENIA KRAWĘDZI

Parapety z PCV

Parapety wykonane są z PCV komorowego o grubości 20mm pokrytego trwałą folią. Parapety PCV mogą być wykonane również w formie nakładki na stary parapet.

PRZYKŁADOWE KOLORY

PARAPETY ZEWNĘTRZNE

PRZYKŁADOWE KOLORY

Parapety stalowe

Wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 0,7mm. Wykończenie stanowi lakier proszkowy. Podstawowe kolory to: biały, srebrny, ciemny brązowy, jasny brązowy, grafitowy. Istnieje możliwość zamówienia parapetu malowanego na dowolny kolor z palety RAL, oraz okleinowanego folią odporną na warunki atmosferyczne.

Parapety aluminiowe

Wykonane są z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm. Wykończenie stanowi lakier proszkowy. Podstawowe kolory to: biały, ciemny brązowy. Istnieje możliwość zamówienia parapetu malowanego na dowolny kolor z palety RAL. Parapety z aluminium mogą być wykonane również w wersji „tłoczonej płytki”, oraz malowane w kolorze stal antyczna i miedź antyczna.

PRZYKŁADOWE KOLORY

Ciepły parapet , czyli profil podparapetowy

Głównym zadaniem energooszczędnych podkładów podparapetowych jest zwiększenie izolacyjności cieplnej w miejscu połączenia okna z murem w części parapetowej, lub progowej.

Profile wykonane są w różnych kształtach i wymiarach dostosowanych do profilu okna, oraz warunków zabudowy.

Podstawowe zalety stosowania ciepłych parapetów:

  • lepsza izolacja termiczna
  • poprawa przenikalności cieplnej
  • lepsza akustyczność
  • eliminacja podmuchów wiatru
  • zabezpieczenie przed wodą i zawilgoceniami
  • eliminacja powstawania pleśni oraz grzybów
  • łatwy montaż
Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM