PARAPETY
Szeroki wybór dostępnych modeli
Parapety wewnętrzne

Parapety zewnętrzne

Ciepły parapet – izolacja termiczna

PARAPETY WEWNĘTRZNE
Parapety z konglomeratu
Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa. Ze względy na parametry zbliżone do marmuru, parapety z konglomeratu polecamy do wewnątrz. Parapety z konglomeratu są łatwe w utrzymaniu czystości, trwałe, eleganckie, w różnych barwach i rodzajach uziarnienia, w dowolnych wymiarach, na życzenie klienta. Dostępne grubości: 20 i 30mm

PRZYKŁADOWE WZORY | KOLORY |






Parapety z MDF:
Parapety wykonane są z płyty MDF o grubości 28 mm, która pokryta jest wysokiej jakości folią. Do wyboru jest 8 wzorów wykończenia krawędzi, oraz ponad 100 kolorów okleiny. Parapety mogą posiadać nietypowe kształty.
Parapety z MDF mogą być wykonane również w wersji lakierowanej na wysoki połysk, lub półmat. Dostępna kolorystyka to cała paleta RAL

PRZYKŁADOWE WZORY WYKOŃCZENIA KRAWĘDZI |






Parapety z PCV
Parapety wykonane są z PCV komorowego o grubości 20mm pokrytego trwałą folią. Parapety PCV mogą być wykonane również w formie nakładki na stary parapet.

PRZYKŁADOWE KOLORY |






PARAPETY ZEWNĘTRZNE
PRZYKŁADOWE KOLORY |





Parapety stalowe
Wykonane są z blachy ocynkowanej o grubości 0,7mm. Wykończenie stanowi lakier proszkowy. Podstawowe kolory to: biały, srebrny, ciemny brązowy, jasny brązowy, grafitowy. Istnieje możliwość zamówienia parapetu malowanego na dowolny kolor z palety RAL, oraz okleinowanego folią odporną na warunki atmosferyczne.
Parapety aluminiowe
Wykonane są z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm. Wykończenie stanowi lakier proszkowy. Podstawowe kolory to: biały, ciemny brązowy. Istnieje możliwość zamówienia parapetu malowanego na dowolny kolor z palety RAL. Parapety z aluminium mogą być wykonane również w wersji „tłoczonej płytki”, oraz malowane w kolorze stal antyczna i miedź antyczna.
PRZYKŁADOWE KOLORY |


Ciepły parapet , czyli profil podparapetowy
Głównym zadaniem energooszczędnych podkładów podparapetowych jest zwiększenie izolacyjności cieplnej w miejscu połączenia okna z murem w części parapetowej, lub progowej.
Profile wykonane są w różnych kształtach i wymiarach dostosowanych do profilu okna, oraz warunków zabudowy.


Podstawowe zalety stosowania ciepłych parapetów:
- lepsza izolacja termiczna
- poprawa przenikalności cieplnej
- lepsza akustyczność
- eliminacja podmuchów wiatru
- zabezpieczenie przed wodą i zawilgoceniami
- eliminacja powstawania pleśni oraz grzybów
- łatwy montaż