Narcos

Okna drewnianie

Dlaczego wybrać okna drewniane?

  • Drewno jest piękne. Na jego urodę składa się wiele czynników – ciepły odcień, struktura, niepowtarzalny rysunek słoi. Drewno jest przyjemne w dotyku, a jego zastosowanie dodaje walorów estetycznych całemu budynkowi. Żadna nawet najlepszej jakości okleina drewnopodobna nie jest w stanie imitować tego naturalnego uroku.
  • Drewno to materiał podnoszący prestiż budynku. Okna drewniane i okna PCV dobrej jakości, to aktualnie porównywalny poziom cenowy. Jednakże nadal to drewno pozostaje materiałem wprowadzającym do wnętrz elegancję i świadczącym o wysokim standardzie wykończenia.
  • Okna drewniane są znacznie bezpieczniejsze. Okna PCV zbudowane są z polichlorku winylu, w którym zawartość chloru do­chodzi do 56%. Podczas pożaru przy topieniu się okien plastikowych, tworzą się niebezpieczne substancje: kwas chlo­rowodorowy i węglowodory chlorowane.
  • Drewno to materiał bliski i przyjazny człowiekowi. Ludzie od stuleci wykorzystują drewno jako materiał budowlany. Nie bez po­wodu aby wypocząć wybieramy się na spacer po parku. Drewno zapewnia przy­jazny mikroklimat pochłaniając nadmiar wilgoci z wnętrz i „oddając” go gdy jest taka potrzeba.
  • Współczesne okna drewniane to zupełnie inny produkt niż okna sprzed kilkudziesięciu lat. Technologia produkcji okien zmieniła się znacznie w czasie istnienia naszej firmy. Obecnie produkcję prowadzimy w opar­ciu o najnowocześniejsze urządzenia, które gwarantują stałą, wysoką jakość stolarki
  • Okna drewniane oferują bardzo dobre parametry termiczne. Nowoczesna stolarka drewniana zapewnia bardzo dobre parametry termiczne. Wpływa na to szereg rozwiązań w budowie oraz zastosowane pakiety szybowe.
  • Drewno to materiał prawdziwie eko­logiczny. Wytworzenie drewna i jego przygotowanie do produkcji pochłania znacznie mniej energii niż wytworzenie PCV- co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw.
  • Okna drewniane to większa elastyczność i więcej możliwości aranżacji. Okna o nietypowym kształcie są częściej wykonywane z drewna, gdyż daje ono większą sztywność konstrukcji. Okna drewniane o nietypowych kształtach mogą dzięki temu mieć właściwie do­wolne wymiary, ograniczone jedynie przez wielkość dostępnych na rynku szyb zespolonych oraz wytrzymałością okuć.