Jakie okna wybrać plastikowe czy drewniane?

okna drewniane czy plastikowe

Dom to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Chcemy czuć się w nim dobrze i bezpiecznie, dlatego wybieramy tylko najlepsze materiały do jego budowy. Dużym problemem często jest wybór odpowiednich okien. Czy zdecydować się na okna drewniane czy PCV?

Aby dokonać prawidłowego wyboru warto poznać właściwości jednych i drugich. Okna różnią się od siebie głównie materiałem z jakiego są wykonane. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na podstawowe parametry takie, jak trwałość, izolacja cieplna oraz późniejsza konserwacja. Izolacja cieplna zależy od materiałów i technologii. Izolacja termiczna określana jest współczynnikiem Uw. Najwyższa dopuszczalna wartość współczynnika Uw w Polsce wynosi 1,1 W/m2K, określa nam, jaka jest przepuszczalność ciepła z naszego domu. Im niższy jest ten współczynnik tym okno jest bardziej szczelne i bardziej energooszczędne. Okna PCV są częściej wybieranymi okami, ponieważ są tańsze. W przeciwieństwie do okien drewnianych są lżejsze i oraz są bardziej odporne na zjawiska atmosferyczne, mają dużą odporność na wilgoć i wodę. Okna drewniane muszą być czyszczone co najmniej raz w roku. Konieczna jest konserwacja, która powinna być przeprowadzana najpóźniej po 5 do 8 lat. W przypadku okien plastikowych, sprawdzenie stanu technicznego oraz wyregulowanie okien to jedyna czynność, którą należy systematycznie wykonywać.

Okna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 zmieniamy godziny otwarcia Salonu.

Poniedziałek – Piątek 8.00-16.00

Sobota – nieczynne

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Adresy i nr telefonów na dole strony.

Informujemy że wszystkie pomiary, wyceny, zamówienia i montaże wykonywane są bez opóźnień, zgodnie z ustalonymi terminami.