Jaki kolor okien wybrać?


Okna to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Montowane są one jeszcze zanim na ścianach pojawi się warstwa tynku. Dlatego najlepiej już wtedy zaprojektować sobie wnętrze, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać odpowiedni kolor okna do pozostałych dekoracji.

Standardowym rozwiązaniem jest biała stolarka okienna, która pasuje do każdego stylu panującego we wnętrze. Wybierając taki kolor nie ma więc obaw, że okna będą gryzły się z barwą naniesioną na ścianę, czy też kolorowymi dodatkami. Kłopoty mogą się pojawić w przypadku chęci wyboru okien z okleiną drewnianą lub całkowicie drewnianej stolarki okiennej.

W tym przypadku warto jest mądrze dobrać barwę. Jeśli w pomieszczeniu królują jasne barwy można wybrać ciemniejszy kolor okna, który będzie nadawał kontrastu i stworzy niesamowite połączenie. Można także wybrać którąś z jaskrawych barw, choć to już jest rozwiązanie bardziej dla odważnych.

Nie można także zapominać o zewnętrznej stronie okien. Mieszkańcy bloków raczej nie mają szerokiego pola manewru, gdyż to zarządca budynku wyznacza jakiego koloru powinny one być. Natomiast w przypadku domów jednorodzinnych barwa okien powinna być dostosowana do tej znajdującej się na elewacji.

Okna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 zmieniamy godziny otwarcia Salonu.

Poniedziałek – Piątek 8.00-16.00

Sobota 9:00-13:00

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.

Adresy i nr telefonów na dole strony.