Jak wybrać bramę garażową?

Jak wybrać bramę garażową

Stoisz przed trudnym wyborem, jaką bramę garażowa wybrać? Na rynku obecnie mamy bardzo wiele modeli bram garażowych, które różnią się od siebie budową, wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne oraz sposobem otwierania.

Co raz częściej odchodzimy od tradycyjnych bram garażowych decydując się na te nowoczesne nie tylko ze względów designerskich, ale również bezpieczeństwa.

 Na co należy zwrócić uwagę wybierając bramę garażową?

Podstawowe kryteria na jakie należy zwrócić uwagę to przestrzeń posesji, mechanizm działania oraz szczelność i bezpieczeństwo. Do najpopularniejszych rodzajów bram zaliczamy: bramy segmentowe, uchylne oraz roletowe.

Bramy dwuskrzydłowe są łatwe w montażu, lecz przy otwieraniu skrzydła zabierają dużo miejsca na posesji. Najczęściej wybieranym rodzajem bramy, jest brama segmentowa. Zaletą tej bramy jest fakt, że zajmuje mało miejsca i można w pełni wykorzystać przestrzeń w garażu. Zamontowane na zawiasach regulowanych specjalne rolki łożyskowe gwarantują niezwykle cichą i bezproblemową pracę. Bramy uchylne montuje się łatwo, jednak maja mała szczelność co powoduje, że ciepło ucieka z garażu. Bramy te zajmują dużo miejsca na podjeździe podczas otwierania. Kolejna alternatywą w wyborze bramy a zarazem najdroższą jest brama roletowa. Jest bardzo wygodne w obsłudze oraz bardzo szczelna. Skutecznie chroni garaż przed utratą ciepła. Tak samo, jak bramy segmentowe, zajmują mało miejsca, dzięki temu świetnie sprawdzą się na posesji, gdzie podjazd jest krótki.

BRAMY GARAŻOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 zmieniamy godziny otwarcia Salonu.

Poniedziałek – Piątek 8.00-16.00

Sobota – nieczynne

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Adresy i nr telefonów na dole strony.

Informujemy że wszystkie pomiary, wyceny, zamówienia i montaże wykonywane są bez opóźnień, zgodnie z ustalonymi terminami.