Jak dopasować wysokość i szerokość bramy garażowej?

Jak dopasować wysokość i szerokość bramy garażowej

 

Dobierając bramę garażową stosujemy najczęściej rozwiązania gotowe. Jest to rozwiązanie najkorzystniejsze cenowo, dotyczy jednak głównie bram o wymiarach typowych. W przypadku garaży cechującymi się nietypowymi warunkami zabudowy korzystać trzeba z rozwiązań indywidualnych, a więc z bram na zamówienie, o dowolnej wysokości i szerokości.

Wymiary typowe bramy garażowej

Wymiary bramy garażowej uwzględniać powinno się już na etapie projektowania budynku. W przypadku garażu przeznaczonego na jeden samochód odpowiednia szerokość bramy to 2300 mm. W ofercie rynkowej dostępne są także węższe bramy gotowe, nie są one jednak wygodne w użytkowaniu. Typowa wysokość garażu to 2,1 metra. Na rynku rozwiązań gotowych dostępne są bramy o wysokości do 3 metrów.

Rozwiązania indywidualne

Wyższe bramy wjazdowe konieczne są w przypadku samochodów dostawczych, minibusów, samochodów terenowych i vanów. Wysoka brama garażowa oznacza jednak także wysokie koszty montażu. Rozwiązania indywidualne konieczne są również w przypadku garaży wielostanowiskowych (rzadko spotykamy rozwiązania gotowe przeznaczone dla dużej liczby samochodów). Rozwiązania indywidualne stosujemy często w przypadku garaży niewłaściwie zaprojektowanych: z wysokimi nadprożami, nieprawidłową głębokością wjazdu i samego garażu oraz z wystającymi elementami konstrukcyjnymi. Indywidualnego doboru wysokości i szerokości garażu wymagają też samochody luksusowe, zwłaszcza w typie limuzyny.

 

BRAMY GARAŻOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *