Jak dobrać kolor drzwi?


Drzwi stanowią istotny element w domu, jednak ich wybór podczas aranżacji wnętrz jest bardzo trudny.

Komplikacje rozpoczynają się w momencie gdy musimy dopasować drzwi do stylu wnętrza. Podczas doboru nie bez znaczenia pozostaje również ilość wolnej przestrzeni oraz kolor. Rozwiązań jest bardzo dużo! Wybór rodzaju drzwi nie jest aż tak trudny jak wybór ich koloru. Najczęściej największe zniesmaczenie i odraza podczas kupna drzwi, dochodzi w momencie doboru kolorystyki.

Jasne, czy lepiej postawić na ciemny kolor? Odcień brązu, czarne a może czerwone? Nie lada wyzwanie stoi do wykonania. Jest jednak kilka podstawowych zasad, z którymi warto się zapoznać przed zakupem. Zdecydowanie pomogą one w podjęciu tej właściwej decyzji.

  1. Pierwsza zasada

Małe wnętrza, jasne kolory!

Do małych pomieszczeń, lepiej zdecydować się na jaśniejsze odcienie drzwi. Biel lub naturalna barwa drewna pomogą zachować optyczne wrażenie dużej większej przestrzeni. Do małych przestrzeni jasny kolor, więc w dużych idealnie spisze się kolor ciemny.

Ciemny kolor na dużej przestrzeni wygląda dostojnie, elegancko i nowocześnie. W dużych pomieszczeniach delikatne, optyczne zmniejszenie przestrzeni nie stanowi problemu i błędu aranżacyjnego.

  1. Druga zasada

Kolor drzwi ma pasować do podłogi, czy okien?

Doświadczeni projektanci wnętrz uznają obie metody za poprawne. Dopasowanie kolorystyki drzwi do podłogi wygląda niezwykle efektownie.W przypadku dopasowania drzwi do ram okiennych, musimy pamiętać o tym, żeby dobrać różne kolory drewna.

Dlaczego?

Patrząc na ramę okienną oraz na meble oraz drzwi wewnątrz, widzialne kolory, tego samego drewna są zupełnie inne a to ze względu na sposób padania światła. Nasza oferta jest na tyle szeroka, że swobodnie jesteśmy w stanie dobrać idealną barwę drzwi dla Państwa!

DrzwiMIKEA TYCHY

Sprawdź !