Jak dbać o rolety zimą?


W porze zimowej wszystkie urządzenia są narażone na niską temperaturę. A co za tym idzie? Przymarzanie. Niestety nie da się tego ominąć, lecz możemy zadbać o prawidłową konserwację naszego sprzętu. Dbając o nasze rolety mamy gwarancje dłuższego działania.

Śnieg i lód

Zimą przychodzi niska temperatura. Zbiera się tona śniegu na naszej skrzynce co znacznie obciąża nasz mechanizm. Regularnie trzeba ten śnieg usuwać. Zalegający śnieg może doprowadzić do znacznego obciążenia przez co uszkodzi aluminiową konstrukcje. Raczej nie chcemy do tego dopuścić, dlatego musimy dbać o nasze rolety. W czyszczeniu nie ma nic skomplikowanego. Wystarczy zgarnąć nadmiar śniegu z wierzchu i od spodu skrzynek. Szybko i skutecznie 😊

Przymarznięcie

Znacznie gorszym zjawiskiem jest przymarzanie. Trzeba uważać, żeby śnieg się nie rozpuścił i znowu przymarzł. Roleta się wtedy może nie otworzyć, ale lepiej nawet nie próbować. Nie warto otwierać nic na siłę, aby nie uszkodzić naszego mechanizmu. Szczególnie muszą uważać osoby z automatycznym napędem. Silnik może ulec przeciążeniu i się zepsuć. Nie można do tego dopuścić! Ale co w takim wypadku?

Najlepszym sposobem jest uchylenie okna. Dodatnia temperatura z wewnątrz z pewnością roztopi lód. Kolejnym sposobem jest uniesienie rolety kilka centymetrów i jej puszczenie. Swobodny spadek spowoduje drgania, które wprawią w ruch cząstki lodu. Lód się połamie i sam spadnie.

Podsumowanie

O rolety musimy dbać cały czas, lecz zima jest dla nich okresem niebezpiecznym. Zalegający śnieg, niskie temperatury oraz przymarzanie nie wpływają dobrze na nasz sprzęt, dlatego musimy zadbać o niego. Na szczęście jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Dzięki powyższym sposobom, będziemy mogli dłużej cieszyć się naszymi roletami!

 

Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź !