Jak dbać o bramę garażową zimą?

Jak dbać o bramę garażową zimą

Zimą bramy garażowe są narażone na wiele niebezpieczeństw. Niekorzystne warunki atmosferyczne mogą spowodować awarię, czego nikt by nie chciał. Warto jest zerknąć na przygotowane przez nas rady, aby nie mieć problemów z bramą garażową.

Odśnieżanie

Regularne odśnieżanie jest podstawą w utrzymaniu sprawnej bramy. Wielkie płaty śniegu mogą nam zablokować otwarcie bramy, której nie warto jest na siłę otwierać. Najgorzej jest w przypadku bram automatycznych, ponieważ podczas otwierania może dojść do uszkodzenia mechanizmu. W porze zimowej należy być szczególnie ostrożnym. Trzeba również pamiętać o błocie i wodzie. Musimy je usunąć z okolicy bramy, ponieważ woda w nocy przymarznie. Może to mieć opłakane skutki podczas otwierania bramy. Zepsucie lub niedomykanie się mechanizmu.

Odśnieżając garaż chronimy również metalowe części bramy przed rdzą. Nie wnosimy śniegu do środka przez co wilgotność się nie zwiększa. Ochroni to również samochód przed korozją. Przed wjechaniem do garażu, warto jest zgarnąć śnieg z auta.

Konserwacja

Przynajmniej raz w roku warto jest zrobić przegląd bramy przez specjalistów. Najlepiej jest aby zrobili to jesienią. Będziemy mogli być pewni, że wszystko jest ok. Warto też nasmarować uszczelki w bramie, aby sprawniej chodziła i nie przymarzała.

Mycie

Nie zaleca się mycia na mokro bramy. Woda w szczelinach może zamarznąć, co nie umożliwi nam otwarcie bramy. Zimą temperatury są niskie, dlatego warto jest się wstrzymać z porządkami do wiosny.

BRAMY GARAŻOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *