Inteligentna brama – wady i zalety

Inteligentna brama – wady i zalety

Inteligentna brama to jedno z najwygodniejszych akcesoriów domowych. Umożliwia ona nie tylko otwieranie i zamykanie drzwi garażowych za pomocą jednego naciśnięcia pilota. Dzięki inteligentnym bramom możemy także zapalać i gasić światło w garażu, otwierać i zamykać drzwi wejściowe, a nawet włączać i wyłączać urządzenia elektryczne w naszych domach.

Zalety inteligentnych bram

Do głównych zalet bram inteligentnych należy prostota i szybkość obsługi. W dobrze zaprojektowanym systemie dorównuje ona prostocie zwykłych bram automatycznych. Zaleta bram inteligentnych jest jednak przede wszystkim wielość zastosowań, np. możliwość wyznaczenia kilku osób powołanych do otwierania drzwi (np. zaufanych przyjaciół i sąsiadów). Inteligentne systemy sterowania za pomocą telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów nie wymagają też użycia dedykowanych pilotów i kluczy.

Wady inteligentnych bram

Oczywistą wadą inteligentnych bram jest konieczność stałego dostępu do internetu. Zasięg pilotów jest wprawdzie praktycznie nieograniczony, chwilowy brak dostępu do sieci wiąże się jednak z wieloma komplikacjami. Także montaż bram inteligentnych może być skomplikowany – w skład zestawu wchodzą fotokomórki, piloty, urządzenia sterujące i inne elementy automatyki. Tak duża ilość elementów nie zapewnia bezawaryjności i ciągłości działania.

BRAMY GARAŻOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną wirusem COVID-19 zmieniamy godziny otwarcia Salonu.

Poniedziałek – Piątek 8.00-16.00

Sobota – nieczynne

Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego. Adresy i nr telefonów na dole strony.

Informujemy że wszystkie pomiary, wyceny, zamówienia i montaże wykonywane są bez opóźnień, zgodnie z ustalonymi terminami.