Drzwi drewniane CAL

Drzwi zewnętrzne sosnowe i dębowe produkowane są zgodnie z normą EN 1434-1:2006. Bogate wzornictwo ok. 40 standardowych wzorów i szeroka paleta kolorów pozwalają zadowolić gusta większości nawet najbardziej wymagających klientów. Uzupełnieniem drzwi są naświetla boczne i górne produkowane na dowolny wymiar od 200 do 600 mm, co pozwala zabudować bardzo niestandardowe otwory w murze.

Do większości drzwi szklonych można dobrać witraże. Drzwi wzmocnione mają 2 klasę odporności na włamanie wg. normy PN-ENV 1267:2006 Drzwi wewnętrzne tylko dębowe standardowe i klasy „L”, to tradycyjne wzornictwo i technologia. Pełna oferta w naszym salonie sprzedaży.

Kolekcja Arktyczna

Kolekcja Luksusowa

Kolekcja Klasyczna

Kolekcja Nowoczesna

nowoczesna

Kolekcja Rycerska

kolekcja lekka jazda

Kolekcja Lekka Jazda

kolekcja lekka jazda

Kolekcja Filmowa

kolekcja filmowa

Termiczna osłona podproża

Termiczna Osłona Podproża od firmy CAL – ciepły próg z patentem

Produkujemy jedne z najcieplejszych na rynku drzwi zewnętrzne, stale udoskonalając rozwiązania zabezpieczające przedsionki domów przed chłodem. Prezentujemy innowacyjny wynalazek o nazwie Termiczna Osłona Podproża, który eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki. TOP wyróżnia skuteczność działania i nieskomplikowany sposób montażu.

Mostki termiczne tworzące się pod drzwiami zewnętrznymi są częstym problemem dla wielu ekip montażowych. Dobrze zabezpieczony próg drzwi zatrzymuje ciepło w przedsionku, dzięki czemu jego ogrzewanie może okazać się niepotrzebne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom montażystów oraz klientów, opracowaliśmy Termiczną Osłonę Podproża (TOP), która została zgłoszona jako wynalazek nr P402608 do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej – od początku roku 2013 TOP chroniony jest patentem.

Jak zbudowany jest TOP?

Termiczna Osłona Podproża to nasze autorskie rozwiązanie wprowadzające pod próg drzwi zewnętrznych materiał termoizolacyjny. Ułatwia ono proces montażu drzwi i podnosi stabilność ich konstrukcji. Konstrukcja TOP-u polega na spięciu z progiem dwóch poszerzeń, hydroizolacji i specjalnie nafrezowanego bloku z twardego polistyrenu spienionego. Tak przygotowany zestaw stanowi zwarte i bardzo wytrzymałe wypełnienie przestrzeni pod drzwiami. Co ważne, materiał termoizolacyjny sięga poniżej poziomu jastrychu, dzięki czemu skutecznie eliminuje mostki cieplne pod progiem. Zastosowanie Termicznej Osłony Podproża zachowuje pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo drzwi.

Prawidłowy sposób montażu

Termiczną Osłonę Podproża o długości równej szerokości zewnętrznej drzwi należy podpiąć do ich progu i zainstalować w kanale montażowym. Całkowita głębokość montażu wynosi 80 mm od górnej powierzchni podłogi. Po dokładnym ustawieniu, zamocowaniu do ścian i sprawdzeniu działania drzwi, całość TOP, łącznie z progiem, należy przykręcić do podłoża. Wykluczy to wszelkie możliwe ruchy i przesunięcia konstrukcji. Tak zamontowany próg jest szczelny, nie trzeszczy i nie przesuwa się. Materiały zastosowane do produkcji TOP są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie odkształcają się nawet pod wpływem dużego ciężaru, na przykład nacisku kół samochodu.

Porozmawiaj z nami
Czat z Firmao.pl CRM