Brama uchylna czy segmentowa

Brama uchylna czy segmentowa

Istnieje wiele rodzajów bram garażowych, lecz najpopularniejsze są uchylane i segmentowe. Oba rodzaje mają wiele zalet, ale która jest lepsza? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jest zbyt wiele czynników, które decydują którą bramę lepiej zamontować.

Brama uchylana

Otwierana jest poprzez ruch uchylny do górnej części garażu, gdzie częściowo jest chowana w jego wnętrzu. Do bram uchylanych można zamontować mechanizm automatycznego otwierania. W razie awarii lub braku prądu można bramę otworzyć ręcznie.

Dużą zaletą bram uchylanych jest cena oraz zabezpieczenia antywłamaniowe. Większość bram jest produkowanych w rozmiarze nieprzekraczającym 3 metrów. Bardzo dobrze nadają się do garaży dla jednego pojazdu.

Brama podczas otwierania wychyla się na zewnątrz garażu na odległość około 0,5 metra.

Wybierane są przez właścicieli garaży z niskim nadprożami lub ich zupełnym brakiem.

Brama segmentowa

Otwierana jest wzdłuż prowadnic podsufitowych. Bramy segmentowe mogą być wyposażone w automatyczny napęd otwierający. Świetnie spisują się w ogrzewanych garażach, ponieważ posiadają właściwości termoizolacyjne. Bramę można otwierać bez prądu.

Brama segmentowa posiada zabezpieczenia przed złodziejami oraz czujniki. Wstrzymują one automatyczne zamykanie bramy w sytuacji pojawienia się w jej pobliżu człowieka lub samochodu.

Ze względu na swoje zalety bramy segmentowe są droższym wyborem. W dodatku garaż musi posiadać nadproże, które nie jest wymagane w przypadku bramy uchylnej.

Podsumowanie

Wybór bramy zależy od budżetu. Brama segmentowa jest wygodniejsza do użytkowania. Jednak nie należy skreślać bram uchylnych, ponieważ w odpowiednich warunkach z powodzeniem może ją zastąpić. Jednak trzeba się liczyć z faktem, że potrzebuje trochę wolnej przestrzeni przed sobą.

BRAMY GARAŻOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź !